مقالات

روش های تولید و موارد کاربرد

در این مقاله به معرفی بخش های مختلف تولید پلی کربنات می پردازیم و شرح می دهیم که پلی کربنات در چه مواردی کاربرد دارد و موارد تولید و کاربردی به صورت آیتمی مشخص می گردند.

موارد مصرف پلی کربنات

در صنایع اتومبیل جهت تزئینات داخلی خودرو، ساخت داشبورد و متعلقات آن، ساخت سپر و پانلهای داخلی و شیشه‌های چراغ اتومبیلهای مدرن، در صنایع بهداشتی و پزشکی جهت ساخت بطری‌های شفاف برای بسته بندی مواد غذایی و داروئی، ساخت انواع عینکهای طبی و صنعتی و همچنین تهیه لنزهای چشمی در رنگهای مختلف،

ویژگی صفحات پلی کربنات

 خواص شیمیایی

ورقهای پلی کربنات در درجه حرارت اتاق، ودر مقابل اسیدهای الی و معدنی، روغنها و محلول نمکهای خنثی، هیدروکربنهای آلیفاتیک و الکلها مقاوم می‌باشند. مقاومت شیمیایی این ورقها در مقابل بسیاری از مواد پاک کننده درزگیرها و چسب‌های موجود در بازار با توجه به نتایج آزمایشهای متعدد محرز گردیده است.

مشخصات فنی و فیزیکی پلی کربنات

پلی کربنات هم مانند سایر محصولات دارای یک سری ابعاد رایج است که البته ممکن است ابعاد دیگری هم موجود باشد .

معمولا به دو نوع ابعاد ورق های ساده و چند جداره تقسیم می شود.

 

معایب پلی کربنات

ورق پلی کربنات نیز مانند هر ساخته دست بشر دارای معایبی می‌باشد. علیرغم تمامی محاسن ذکر شده از ورقهای پلی کربنات، یکی از بارزترین معایب آن را می‌توان به گرمایش بیش از حد فضای زیرین این ورقها خصوصاً در ماههای گرم سال اشاره کرد. در هنگام آتش‌سوزی اگرچه شعله‌ور نمی‌شود ولی دودزا می‌باشد.

صرفه اقتصادی پلی کربنات

از جمله مزیتهای پوشش پلی کربنات به جای شیشه هزینه کمتر ونیز وزن سبک تر آن می‌باشد. همچنین مقاومت بالای آن نسبت به پلاستیک باعث تقاضای روزافزون آن به عنوان پوشش در صنعت گلخانه گردیده است.

پلی کربنات چیست ؟

پلی کربنات سخت ترین ماده شفافی است که به عنوان گزینه‌ای مناسب بجای شیشه در بخش‌های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رزین پلی کربنات در سال ۱۹۵۳ میلادی توسط دکتر دانیال فاکس در کمپانی جنرال الکتریک پلاستیک ساخته و در سال ۱۹۵۸ به طور انبوه برای اولین بار به بازار عرضه گردید. انواع ورق‌های ساخته شده نیز در سال ۱۹۶۸ تولید و روانه بازار شد.

پلی کربنات دیواره , پلی کربنات آلاچیق , پلی کربنات پوشش سوله , پلی کربنات سقف کاذب

پلی کربنات دیواره,پلی کربنات آلاچیق,پلی کربنات پوشش سوله,پلی کربنات سقف کاذب

از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک است. و به گستردگی می‌تواند در قالب سازی و تغییرات حرارتی کاربرد دارد. این نوع پلاستیکها به گستردگی در صنایع شیمیایی نوین کاربرد دارندپلی کربنات سخت ترین ماده شفافی است که به عنوان گزینه‌ای مناسب بجای شیشه در بخش‌های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رزین پلی کربنات در سال ۱۹۵۳ میلادی توسط دکتر دانیال فاکس در کمپانی جنرال الکتریک پلاستیک ساخته و در سال ۱۹۵۸ به طور انبوه برای اولین بار به بازار عرضه گردید. انواع ورق‌های ساخته شده نیز در سال ۱۹۶۸ تولید و روانه بازار شد.

طالب امام، طالب دنیا نیست...

آن که حقیقتا عاشق خدا و امام باشد، عاشق غیر نیست!

کسی که امام را در وجود بشناسد، آرزوهای دنیوی او، رنگش را از دست میدهد. زیرا آن که امامش را شناخت، تنها نیست؛ چون امام، کامل است و وصل به خزانع کمال الهی؛ کسی هم که وصل به به واصلی است که به اصل، وصل است، در هیچ زمانی تنها نیست.

پس اگر او را بیابی و مطلوبت باشد، آرزوهای پوچ دنیا کنار میرود.

تکلیف بیست و دوم

هر چه زمان میگذرد مردم افسرده می شوند، این خاصیت دل بستن به زمانه است!

خوشا آن که به جای زمان                                                                به صاحب الزمان دل میبندد

دیگر از تکالیف مومن، پرهیز از نااهلان است؛ یعنی دوری و پرهیز از افرادی که در راه آن حضرت و بر روش و سیره آن بزرگوار نیستند.

ممکن است فردی مسلمان باشد، شیعه باشد و نماز و روزه و زکات و ... را رعایت نماید ، اما نااهل و ناجنس به حساب آید. این افراد بیشتر اوقات مایل به دنیا ، هوا و هوس و شهوات آن می باشند و به مسائل معنوی و اخروی کمتر توجه دارند.

توجه داشته باشید که پرهیز از نااهل به معنای قطع رحم نیست.